Presidentja Jahjaga shpall të dielën ditë zie në Kosovë

Hagë, 15 nëntor 2015 - Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, ka shpallur të dielën ditë zie në Kosovë, në nderim të viktimave të sulmeve terroriste të së premtes në Paris dhe në solidarizim me popullin e Francës.

më shumë

Republika e Kosovës depoziton aktet e aderimit në Konventën e Apostiles dhe Gjykatës së Përhershme të Arbitrazhit

Hagë, 6 nëntor 2015 - Në një ceremoni të organizuar nga Ministria e Punëve të Jashtme e Mbretërisë së Holandës, Republika e Kosovës ka depozituar aktet e aderimit në Konventën për heqjen e kërkesës për legalizim të dokumenteve publike të jashtme, që njihet ndryshe edhe si Konventa Apostile, si dhe Konventën për aderim në Gjykatën e Përhershme të Arbitrazhit apo Konventa e vitit 1907 për zgjidhjen paqësore të mosmarrëveshjeve ndërkombëtare.më shumë

Diplomatët holandez përgëzojnë ministrin Çollaku për nënshkrimin e MSA-së

Prishtinë, 29 tetor 2015 - Një delegacion nga Holanda i kryesuar nga zëvendësministrja e Punëve të Jashtme të këtij shteti znj. Renee Jones – Bos, është takuar sot me ministrin e Integrimit Evropian, z. Bekim Çollaku.më shumë

Kosova përfaqësohet në Ekspozitën e artit të Ambasadave në Hagë

Hagë, Wassenaar 21 tetor 2015 – Me iniciativë të “Diplomat Magazine” dhe Galerisë “Patries van Dorst” është organizuar Ekspozita e artit e Ambasadave në Wassenaar të Hagës.më shumë

Futbollistët e rinj nga Kosova zhvillojnë trajnime me FC Ajax

Amsterdam, 5 tetor 2015 – Futbollistë të rinj nga shkolla e futbollit “Top football” nga Prishtina kanë qëndruar për një javë tek klubi i famshëm botëror Ajax, përkatësisht Akademia e të rinjve të Ajaxit. Me këtë rast, ata kanë pasur trajnime nga trajnerë të Akademisë së të rinjve të Ajaxit.më shumë

Vjosa Dobruna

Ambasadore e Republikës së Kosovës në Mbretërinë e Holandës

Ambasada e Republikës së Kosovës në Hagë

Adresa:

Anna Paulownastraat 56 a, 2518 BG, The Hague / Netherlands

E-mail: [email protected]

Tel: +31 (0) 70 30 20 025
Fax: +31 (0) 70 36 444 93


Shërbimi Konsullor:
(për çështje konsullore/lëshim të dokumenteve: fletëudhëtime, lirim nga shtetësia, aplikim për letërnjoftime, etj.)

Orari i punës me palë i Shërbimit Konsullor në Hagë:
E martë dhe e enjte prej orës 10.00 deri në 14.00
(dhe sipas nevojës me marrëveshje paraprake përmes telefonit ose postës eletronike)
 
Palët mund të kontaktojnë dhe të marrin informata përmes telefonit në këto ditë: E hënë, e mërkure dhe e premte, prej orës 10.00 deri në 14.00.


KOSOVO IN UNESCO