Follow us on:

Konsullata në Cyrih

Misioni Konsullor i Republikës së Kosovës në Cyrih


Adresa: Eugen Huber-Strasse 19a 8048 Zürich
Tel.: + 41 (0) 43 343 01 71
Fax: + 41 (0) 43 343 01 73
E-mail: consulate.zurich@rks-gov.net

 

Stafi i Misionit Konsullor:


Sami B. KASTRATI - Udhëheqës i Misionit/Ministër Këshilltar - Biografia/Albanian/English/German
sami.kastrati@rks-gov.net


Shukrije Ramadani – Konsulle/Këshilltare
shukrije.ramadani@rks-gov.net

 

Faton Osmani-Konsull

faton.osmani@rks-gov.net

 

Bahrije Sylejmani – Sekretare e Dytë

bahrije.sylejmani@rks-gov.net

 

Bahrije Kopalla – Asistente Konsullore
bahrije.kopalla@rks-gov.net

 

Dashurije Hamiti – Asistente Konsullore
dashurije.hamiti@rks-gov.net

Arton Jusufi - Asistent Administrativ
arton.jusufi@rks-gov.net

Mehmet Bislimi – Telefonist
mehmet.bislimi@rks-gov.net

Driton Tahiri – Vozitës
driton.s.tahiri@rks-gov.net


Orari i punës:

E hënë - E Enjte

09:00-17:00

Orari i punës me palë:

E hënë - E Enjte

09:15-12:00 dhe 14:00-16:45

E premte

09:00-12:00