Follow us on:

Stafi Diplomatik

1. Ambasada e RKS ne Bernë


Nazane Breca- Ambasadore
nazane.breca@rks-gov.net

Mustafë Xhemaili- Minister- Keshilltar
mustafe.xhemaili@rks-gov.net

Valbona Fazliu-Rrecaj - Ministre-Këshilltare
valbona.fazliu@rks-gov.net

Rrahim Morina – Ministër-Këshilltar
rrahim.morina@rks-gov.net

Drita Gashi – Atashe Policor
drita.gashi@kosovopolice.com

Edona Krasniqi – Asistente Administrative
edona.r.krasniqi@rks-gov.net

Burim Pasha- Shofer

Seksioni Konsullor Bernë


Mevlude Xhemajli – ZvKonsulle-Sekretare e Dytë
mevlude.xhemajli@rks-gov.net

Numri i tel. për emergjencë: +41 (0) 77 479 11 86.


2. Konsullata e Përgjithshme e RKS në Gjenevë


Ramadan Avdiu-Konsull i Përgjithshëm
ramadan.avdiu@rks-gov.net

Xhevdet Grainca, Konsull-Këshilltar
xhevdet.grainca@rks-gov.ne

Avni Hasani, Konsull-Sekretar Parë
avni.hasani@rks-gov.net

Benjamin Nikoliqi, Konsull-Këshilltar
benjamin.nikoliqi@rks-gov.net

Mirsada Voca – Konsulle - Sekretare e Parë
mirsada.voca@rks-gov.net

Naim Morina - Asistent Konsullor
naim.morina@rks-gov.net

3. Konsullata e RKS Zürich


Islam Spahiu – Konsull-Ministër-Këshilltar
islam.spahiu@rks-gov.net

Visar Rrecaj, - Konsull-Këshilltar
visar.rrecaj@rks-gov.net

Ajmane Veseli- Konsulle
ajmane.veseli@rks-gov.net

Leurata Berisha – Sekretare e Parë-Konsulle
leurata.berisha@rks-gov.net

Shukrije Ramadani – Konsulle - Këshilltare
shukrije.ramadani@rks-gov.net

Bahrije Kopalla – Asistente Konsullore
bahrije.kopalla@rks-gov.net

Dashurije Hamiti – Asistente Konsullore
dashurije.hamiti@rks-gov.net

Arton Jusufi - Asistent Administrativ
arton.jusufi@rks-gov.net

Mehmet Bislimi- telefonist
mehmet.bislimi@rks-gov.net

Driton Tahiri- shofer
driton.s.thairi@rks-gov.net