Informatat Konsullore

Të tjera

Arkivi i lajmeve

H Ma E P Sh D
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

I Ngarkuari me Punë në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Austri Blerim Canaj u nënshkrua në librin e zisë me rastin e vdekjes së Kryetares së Parlamentit Kombëtar të Austrisë

Vjenë, 05 gusht 2014 – I Ngarkuari me Punë në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Austri, Blerim Canaj, u nënshkrua në librin e zisë, me rastin e vdekjes së kryetares së Parlamentit Kombëtar të Austrisë, Barbara Prammer. Në librin e zisë, Canaj shprehu konsideratën për personalitetin e kryetares Prammer, duke vlerësuar se “vdekja e Barbara Prammer nuk është humbje vetëm për politikën austriake, por është humbje edhe për politikën botërore”.

më shumë

I Ngarkuari me Punë në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Austri Blerim Canaj priti një grup të qytetarëve vjenezë

Vjenë, 24 mars 2013 – Në kuadër të aktivitetit “Ditët e hapura të ambasadave”, në bashkësinë e katërt lokale të qytetit të Vjenës (distrikti i katërt), në territorin e së cilës gjendet edhe Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri, u organizua një pritje për qytetarë të shumtë austriakë në ambientet e ambasadës tonë.më shumë

Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri shënoi gjashtë vjetorin e Republikës së Kosovës

Vjenë, 17 shkurt 2014 - Me rastin e gjashtë vjetorit të pavarësisë së Republikës së Kosovës, Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri, me ftesë të Ngarkuarit me Punë Blerim Canaj, organizoi pritje për korin diplomatik të akredituar në Austri.më shumë

Mbrëmje kulturore të filmave të metrazhit të shkurtër nga regjisorë kosovarë

Me rastin e 6-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri organizon mbrëmje kulturore të filmave të metrazhit të shkurtër nga regjisorë kosovarë.më shumë

Ngarkuari me Punë në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Austri, z. Blerim Canaj, dorëzoi libra në gjuhën shqipe Fondacionit austriak “Erste Stiftung”

Në vazhdën e aktiviteteve kulturore të Ambasadës së Republikës së Kosovës në Austri, i Ngarkuari me Punë z. Blerim Canaj, i dhuroi një numër mjaft të konsiderueshëm librash, bibliotekës së Fondacionit austriak “Erste Stiftung”. Ky aktivitet u organizua si produkt i një bashkëpunimi shumë të ngushtë në mes të Ambasadës së Republikës së Kosovës, dhe udhëheqjes së Fondacionit “Erste Stiftung”.më shumë

I Ngarkuari me Punë z. Blerim Canaj merr pjesë në aktivitetet kulturore të shoqatave shqiptare në Austri

I Ngarkuari me Punë në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Austri z. Blerim Canaj këto ditë ka pasur disa aktivitete të veçanta me përfaqësues të shoqatave shqiptare në Austri.më shumë

Pritje madhështore lamtumirëse për Ambasador Kiqmarin

Në një ceremoni solemne në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Vjenë u organizuar një pritje lamtumirëse për nder të Ambasadorit të Republikës së Kosovës Dr. Sabri Kiqmari.më shumë

 

Adresa: Goldeggasse 2/14, 1040 Vienna

Ambasada: (për çështje politike dhe ekonomike)

Orari i punës me palë:

E hënë deri të premten:
prej 09.00 deri 17.00

Tel.: +43 (0)1 503 11 77
Fax.: +43 (0)1 503 11 77-20
embassy.austria@rks-gov.net

Shërbimi Konsullor:
(për çështje konsullore/lëshim të dokumentacioneve: vërtetime, lirim nga shtetësia, aplikim për letërnjoftime, pasaporta etj.)

Orari i punës me palë i Shërbimit Konsullor:
E hënë deri të premten:
prej 10.00 deri 12.00h dhe
prej 13.30 deri 15.30

Tel.: +43 (0)1 504 74 00
Fax.: +43 (0)1 504 74 00-20
consulate.vienna@rks-gov.net

Misioni Konsullor i Republikës së Kosovës në Vjenë

z. Imer Lladrovci, Konsull


Goldeggasse 2/13, 1040 Wien/AT
consulate.vienna@rks-gov.net

Numri emergjent: +43 6643 718 604