Hoxhaj takon Bushatin në Tiranë, Partneritet Strategjik drejt përmbushjes së objektivave

Tiranë, 15 shtator 2014 – Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka takuar të hënën në Tiranë ministrin e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati.

më shumë

Prenkaj dhe Lladrovci takuan Nuncin Apostolik në Shqipëri, Arqipeshkvin Ramiro Moliner Inglés

Tiranë, 12 shtator 2014 - Drejtori i Përgjithshëm i MPJ-së, ambasador Albert Prenkaj dhe i Ngarkuari me Punë, Ramiz Lladrovci, kanë zhvilluar një takim pune me Nuncin Apostolik në Shqipëri, Arqipeshkvin Ramiro Moliner Inglés, me të cilin kanë biseduar për raportet dhe komunikimin institucional ndërmjet Kosovës dhe Selisë së Shenjtë.më shumë

Lladrovci takoi ambasadorin kroat, Stipetić

Tiranë, 10 shtator 2014 - I ngarkuarit me punë në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Tiranë, Ramiz Lladrovci, është pritur në një takim njohës nga ambasadori i Kroacisë, Aleksandër Stipetić. Lladrovci dhe Stipetić kanë biseduar për thellimin e gjithanshëm të marrëdhënieve bilaterale ndërmjet dy shteteve, për zgjerimin e shkëmbimeve ekonomike e tregtare, si dhe rritjen e bashkëpunimit në fushat e kulturës, arsimit dhe integrimit evropian. më shumë

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta priti të Ngarkuarin me Punë të Kosovës, Ramiz Lladrovci

Tiranë, 8 shtator 2014 - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, priti sot në takim kortezie të Ngarkuarin me Punë të Republikës së Kosovës, Ramiz Lladrovci, të cilit i uroi mirëseardhje në Shqipëri dhe suksese në ushtrimin e detyrës së re në krye të Ambasadës të Republikës të Kosovës në Tiranë. më shumë